Bitcoin İle Zengin Olanlar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri Bitcoin İle Zengin Olanlar
 • YARIM ALTIN
  6.911,00
  % 0,16
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1652
  % 0,06
 • € EURO
  33,7854
  % -0,10
 • £ POUND
  39,4697
  % -0,10
 • ¥ YUAN
  4,3297
  % 0,05
 • РУБ RUBLE
  0,3380
  % -0,14
 • BITCOIN/TL
  1781439,338
  % 1,85
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Bitcoin İle Zengin Olanlar

Bitcoin İle Zengin Olanlar
728 90

Bitcoin günümüzde yatırım için tercih edilen kripto para birimidir. Kripto paralar, dijital borsa içerisinde bulunan ve kendilerine ait değerlere sahip olan yatırım türleridir. Özellikle son yıllarda büyük bir artışa geçmeleri nedeniyle yatırımcıların dikkatlerini çekerek borsa piyasasında kendine ait bir yer oluşturmuştur. Kripto paralar arasında bulunan ve en yüksek değere sahip olan Bitcoin ile zengin olanlar, Bitcoin bu kadar yükselmeden önce büyük yatırımlar gerçekleştirerek ileriye yönelik tahminlerde bulunmuşlardır.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin, dijital borsacılıkta kullanılan, aslında var olmayan ama belirli bir değere sahip olan sanal para türüdür. Günümüzde dijital borsanın içerisinde 2012 yılından itibaren stabil bir grafik sergilemesi nedeniyle Bitcoin tercih edilmektedir. 2008 yılında ilk çıktığı andan itibaren Bitcoin kendi adını duyurmayı başaran bir kripto para türüdür. Son günlerde de büyük artışlara geçerek yatırımcılarına büyük oranlarda karlar kazandırmıştır. İlk çıktığı andan itibaren Bitcoin’e güvenerek ya da Bitcoin yükselmeden önce satın alarak sabırlı bir şekilde bekleyen yatırımcıların bir kısmı büyük miktarlarda kar etmişlerdir. Bitcoin ile zengin olanlar gibi yapılan diğer yatırım türlerinde de kısa ya da uzun vadede birçok zengin olan insan bulunmaktadır.

300 250 4

Bitcoin Nereden Alınır?

Döviz, senet ya da benzeri borsa işlemleri için bankacılıklar ya da döviz kurumları bulunmaktadır. Ancak Bitcoin ya da benzeri kripto paraların alınması için fiziksel alanlar bulunmamaktadır. Tüm satın alma ve bozdurma işlemleri dijital ortamlarda gerçekleştirilmektedir. Yapacağınız küçük bir araştırma ile birlikte size uygun olan birçok Bitcoin satın alabileceğiniz platformlar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak satın alma işlemini gerçekleştireceğiniz platformun güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Güvenilir bir yerden gerçekleştirilen Bitcoin alma işleminin ardından, Bitcoin kurlarını takip ederek atmanız gereken diğer adımlar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Zamanında atılan adımlar ile birlikte Bitcoin ile zengin olanlar arasına siz de katılabilirsiniz.

Bitcoin İle Nasıl Kar Elde Edilir?

Satın aldığınız Bitcoin ile kar elde ederek zengin olmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken noktalar bulunmaktadır,

 1. Bitcoin satın alma işleminizi gerçekleştirirken, Bitcoin’in değerine dikkatli bir şekilde bakmanız gerekmektedir. Bu sayede ileride yaşanan artış ya da düşüşlerde kar ya da zarar yaptığınızı anlayabilirsiniz.
 2. Bitcoin satın aldıysanız ve bu Bitcoin’i bozdurarak kar elde etmek istiyorsanız, bozdurmak istediğiniz andaki değerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu değer satın aldığınız değerden yüksek ise bozdurmak için doğru an demektir.
 3. Bitcoin satın alarak Bitcoin ile zengin olanlar arasına katılmak istiyorsanız, yatırımınız için bir plan oluşturmalı ve bu plana uygun olarak hareket etmelisiniz.
 4. Satın alma işleminizi gerçekleştirdikten sonra yaşanan düşüşlerde paniğe kapılarak hemen bozdurmak isteyebilirsiniz. Ancak bu davranış yatırım yapmak için uygun bir davranış değildir. Sabırla beklemek yatırımcılık için çok önemlidir.

Bitcoin Almak Güvenilir Midir?

Kripto para birimleri piyasaya çıktığı andan itibaren yatırımcılar tarafından güvensiz olarak görülmekteydi. Ancak zamanla birlikte görüldü ki bu para birimleri ile yatırım yapmak son derece güvenlidir. Bu yatırım türü ile birçok yatırımcı büyük karlar elde etmiştir. Bitcoin ile zengin olanlar ile bakıldığı zaman yatırım için Bitcoin rahatlıkla tercih edilmektedir. Ancak Bitcoin alma işleminizi güvenli olarak gerçekleştirmenizi etkileyen şey satın alacağınız platformdur. Güvenilir olmayan bir platform ile yapılan alışverişler sonucunda olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bitcoin Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bitcoin satın alarak yatırım yapmak istiyorsanız, satın alma işleminizi gerçekleştirirken;

 1. Seçtiğiniz platformun güvenilir olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Güvenlik ağı yüksek platformlar ile alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmek ileride yaşanacak problemlerin önüne geçilecektir.
 2. Bitcoin değeri yükselirken değil de düşerken satın almak, ileride artma ihtimaline karşı size büyük karlar getirebilir.
 3. Kurları ve oluşan grafiği inceleyerek ileriye yönelik tahminler yapmanız gerekmektedir.
 4. İşlem yaptığınız hesabın şifresini ve mailini özel olarak seçmeniz gerekmektedir. Böylece diğer insanlar tarafından zor bulunacaktır.
 5. Bitcoin ile zengin olanlar arasına katılmak istiyorsanız tek cüzdan ile alışveriş yapmak yerine paranızı farklı cüzdanlara bölerek piyasada yer edinmeniz gerekmektedir.
 6. Satın alma işleminizden önce kendinize bir uzun ya da kısa vade yatırım programı hazırlamanız gerekmektedir.

Bitcoin İle Nasıl Zengin Olunur?

Son günlerde yaşadığı büyük artışlar ve güvenilirliği sayesinde yatırımcıların ilgisini çeken Bitcoin, zamanla yatırımcılarını zengin ettiği için zamanla büyüyen bir müşteri kitlesine sahip olmuştur. Piyasası ve grafiklerinin stabilliği ve genellikle artık göstermesi nedeniyle ilk defa yatırım yapmak isteyen kişilerin ilk adımları olmaktadır. Ancak bu para birimine sahip olmak mutlaka kar yapacağınız ya da zengin olacağınız anlamına gelmemektedir. Bitcoin ile zengin olanlar arasına katılmak için en önemli kriterler

 • Yaptığınız Yatırım Miktarı: Yaptığınız yatırım miktarı ne kadar büyük olursa ileride elde edeceğiniz karlar o kadar büyüyecektir. Az bir miktar ile yatırım yapmak sizi düşündüğünüz gibi zengin yapmayabilir.
 • Spread: Borsa’da bir varlığın alındığı andaki fiyatı ile satıldığı andaki fiyatının farkı Spread olarak adlandırılmaktadır. Bitcoin’inizi bozdurmak istediğiniz andaki değeri, aldığınız andaki değerinden ne kadar yüksekse elde edeceğiniz gelir o kadar fazla olacaktır.
 • Vade Planınız: Bitcoin ile kısa vadede kar elde edebilirsiniz. Ancak elde ettiğiniz karın sizi zengin yapacak miktarda olmasını istiyorsanız uzun vadede planlar hazırlamanız gerekmektedir.
728 90
Araç çubuğuna atla