Banka Dışında Nereden Kredi Alabilirim? | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.911,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  31,1740
  % 0,09
 • € EURO
  33,7563
  % -0,17
 • £ POUND
  39,4533
  % -0,14
 • ¥ YUAN
  4,3310
  % 0,07
 • РУБ RUBLE
  0,3384
  % 0,01
 • BITCOIN/TL
  1783109,516
  % 1,66
 • BIST 100
  9.184,63
  % 0,06

Banka Dışında Nereden Kredi Alabilirim?

Banka Dışında Nereden Kredi Alabilirim?
728 90

Özellikle, kredi notu düşük ya da kara listelerde yer alanların sıkça sorduğu bir sorudur banka dışında nereden kredi alabilirim sorusu. Bilindiği üzere çoğu bankalardan herhangi bir ihtiyaç kredisi talebinde bulunulduğunda, bunun için bankanın istediği bir sürü belge ve şart karşımıza çıkar. Bu da özellikle kredi notu düşük olan kimseler için kötü haberdir ne yazık ki. Peki, bu sorunu çözecek başka yollar, bankalar dışında kredi veren başka kuruluşlar var mı? Bu sorunun yanıtına birlikte göz atalım.

Nereden İhtiyaç Kredisi Alabilirim?

Şu dönemde neredeyse herkes için zorunluluk haline gelmeye başlayan ihtiyaç kredileri denildiğinde akla ilk olarak bankalar gelmekte. Ancak bankalar ihtiyaç kredileri, eğitim için olan krediler ya da ev kredileri gibi birçok kredi için bizden çok fazla şart talep ediyor. Bu da haliyle bizleri, nakit para ihtiyacımızı karşılayabilecek güvenilir başka kaynaklar aramaya yönlendiriyor. Bu yönlendirmeler arasında belki de en güvenilir seçenek “ faktöring şirketler. “ Faktöring Şirketler Güvenilir mi?

300 250 4

Banka dışında nereden kredi alabilirim sorusu için bir cevap niteliği taşıyan faktöring şirketler için en çok merak edilen konu, bu şirketlerin güvenilirliği. Son zamanlarda bankalardan ziyade nakit kredi ihtiyacını karşılamayı vadeden bu şirketlerden köklü olanları epey güvenilir. Peki bu şirketler

Bu şirketler, gelir düzeyinize göre bir kredi miktarı ve ödeme planı oluşturarak sizin için en uygun hizmeti sunma hedefindedir. Ödeme şeklini ise senet yoluyla yapmaktadırlar.

Faktöring şirketlerden kredi alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, şirketin güvenilir olmasıdır. Çünkü bunlar arasında yer alan çoğu şirket dolandırıcı niteliğinde olabiliyor. Ya da bazıları karşınıza, çok yüksek miktarlarda geri ödeme tablosu çıkarıyor. Yani nakit ihtiyacımı karşılayayım derken, büsbütün bir borç batağı içerisine düşmemek için bu şirketlerin iyice araştırılması gerekiyor.

Başka Nereden Kredi Alabilirim?

Banka dışında nereden kredi alabilirim sorusuna bir diğer yanıt da çeşitli kurum ve kuruluşlar olabilir. Bazı kurumlar, özellikle iş kurmayı hedefleyenler için güzel kredi ve nakit para imkanı sağlayabiliyor. Senetle uğraşamam diyenler, bu seçeneği de göz önünde bulundurabilir.

728 90
Araç çubuğuna atla