Azerbaycan Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.603,00
  % 0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5194
  % 0,18
 • € EURO
  34,8729
  % 0,27
 • £ POUND
  40,7246
  % 0,45
 • ¥ YUAN
  4,4919
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3456
  % 0,29
 • BITCOIN/TL
  1984371,304
  % -4,43
 • BIST 100
  9.530,47
  % -0,18

Azerbaycan Konsolosluğu

Azerbaycan Konsolosluğu
728 90

Türkiye Azerbaycan konsolosluğu Ankara’da 5 Ağustos 1992 yılında yeniden düzenlenerek görev yapmaya başlamıştır. Azerbaycan vize işlemleri, göçmenlik ve göçmenler evrak düzenlemeleriyle başvuru sürecin başlatılması için kurulmuştur. Hafta içi hizmet vererek, başvuru işlemlerinizin tamamlanması sağlanacaktır. Azerbaycan Türkiye ilişkileri, vize işlemleri için iletişim kurabilirsiniz.

Başlıklar

Azerbaycan Konsolosluğu Ankara

Azerbaycan, resmi konsolosluk hizmetlerini 2017 yılında atanan büyükelçi Hazar Zafir Oğlu İbrahim tarafından yürütmektedir. Dışişleri bakanlığına bağlı vize işlemleri ve göçmenlik düzenlemeleri için Azerbaycan konsolosluğu Ankara bürosuna başvuru yapılaması gerekir. Azeri konsolosluk alanında gerekli olan detayları, resmi web sitesi duyuru bölümünden de öğrenebilirsiniz.

300 250 4

Azerbaycan Konsolosluğu Ankara Adresi; Ankara’da diplomatik işlemlerin yapılacağı konsolosluk Oran, Bakü SK. No 5 D: 3 06450 Çankaya/ ANKARA’da hizmet vermektedir. Başvuru işlemleri için başvuru sahibinin direkt konsoloslukla irtibat kurması gerekir.

Azerbaycan Ankara Konsolosluğu iletişim bilgileri; Ankara telefon numarası 0312 491 16 81 ve ikinci numara olarak 312 490 69 13 üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Azerbaycan konsolosluk Faks adresi; 0312 492 04 39 faks numarası üzerinden Azerbaycan vize işlemlerinizle ilgili detayları ve evrakları paylaşabilirsiniz.

Azerbaycan konsolosluğu web sitesi; https://ankara.mfa.gov. Adresi üzerinden Azerbaycan vize, konsolosluk ve büyükelçilikle ilgili bilgileri öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan konsolosluğu e posta; [email protected] adresi üzerinden mail adresine mesaj göndererek, detayları öğrenebilir, Azerbaycan konsoloslukla ilgili sorularınızı sorarak sürecin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Azerbaycan Konsolosluğu İstanbul

Azerbaycan konsolosluğu İstanbul, Beşiktaş bölgesinde yer almaktadır. Beşiktaş üzerinden konsolosluk hakkında detayları öğrenebilir, vize işlemleriniz için gerekli olan işlemleri yerine getirebilirsiniz.  Vizesiz işlemlerin yer aldığı Azerbaycan artık çipli kimlik karıyla geçişlere izin vermektedir. Ancak göçmenlik ve aile birleşimi işlemleriniz için konsoloslukla iletişim kurarak detayları öğrenmeniz, evrak düzenlemelerinizi yapmanız önemlidir.

Azerbaycan konsolosluğu İstanbul Adresi; Azerbaycan İstanbul tam adresi, Akat, Zeyrinoğlu cad. no 65 34335 Beşiktaş/ İSTANBUL olarak hizmet vermektedir. Evrak düzenlemeniz ve posta işlemleriniz için İstanbul adresine başvuru yapabilirsiniz.

Azerbaycan Konsolosluk İstanbul İletişim; 90 212 325 80 42 ve 90 212 325 80 45 numaraları Azerbaycan İstanbul konsolosluk telefon numarasıdır. İrtibat kurarak bilgi alabilirsiniz.

Azerbaycan İstanbul Faks; Azerbaycan faks adresi üzerinden evraklarınızı gönderebilirsiniz. 90 212 284 95 79 numarası faks işlemleri için aktif kullanıma açıktır.

Azerbaycan İstanbul Konsolosluk e mail adresi; İ[email protected] adresi, Azeri konsolosluk işlemleri için e posta atabileceğiniz aktif adrestir. İstanbul dışından gerçekleştireceğiniz işlemler için e posta adresiyle de irtibat kurabilirsiniz.

Azerbaycan dış işleri bakanlığı basın hizmet ve sosyal iletişim ve ilişkiler dairesi tarafından yönetilmekte olan Azerbaycan İstanbul konsolosluk web site adresi https://istanbul.mfa.gov.az/tr  olarak düzenlenmiştir. Konsoloslukla iletişim kurmak, vize ve göçmenlik işlemlerini yerine getirmek için irtibat kurarak, evrak düzenlemesi, vize işlemleri ve süreç hakkındaki bilgileri uluslararası temsilcilerden öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan İletişim

Azerbaycan konsolosluğu Türkiye’de hizmet vermeye başladığı 1992 yılından bu yana Türkiye vatandaşları için TC bağlantılı uluslararası ilişkiler kurmuştur. Azerbaycan başkonsolosluk adresleri ve fahri adresleri üzerinden vize işlemleri hakkında detayları öğrenmeniz sağlanır. Azerbaycan’a 3 aylık vizesiz geçiş imkanı Türkiye vatandaşlarına verilirken, nişanlanma, evlenme, iş ve ticari faktörlerden kaynaklanan işlemler için Azerbaycan konsolosluğu nerede sorusunu sorabileceğiniz resmi web sitesi bulunmaktadır.

Azerbaycan başkonsolosluğu Türkiye; Akat, Zeytinoğlu cad. no 65 34335 Beşiktaş/ İSTANBUL adresi olarak çalışma saatleri içerisinde hizmet vermektedir.

Azerbaycan başkonsolosluğu Türkiye iletişim bilgileri;  Azerbaycan Türkiye iletişim bilgileri için 90 212 325 80 42 numarasıyla irtibat kurabilirsiniz.

Azerbaycan Ankara iletişim bilgileri; 0312 491 16 81 Ankara telefon numarasından konsolosluk hakkındaki sorularına cevap bulabilirsiniz.

Azerbaycan konsolosluğu çalışma saatleri; Türkiye’de Azerbaycan konsolosluğunun çalışma saatleri hafta içi pazartesinden, Cumaya 8.30 ile 16. 30 saatleri arasındadır. Uluslararası temsilciler hafta içi sizlere geri dönüş yaparak, resmi tatillerde hizmet vermemektedir.

Azerbaycan konsolosluğu vize, evrak düzenlemesi ve sorularınıza cevap bulabilmeniz açısından Ankara ve İstanbul’da hizmet vermektedir. İletişim bilgileri üzerinden detayları öğrenerek, vize başvurusu, evlilik, iş ve ticaret alanındaki gerekli olan evraklarla ilgili detayları da öğrenebilirsiniz. Azerbaycan konsolosluğu nerede sorusunun Ankara ve İstanbul üzerinden bulunabileceği harita konum özellikleri de bulunur. Ankara’da Bakü sokağı ve diplomatik sitede yer alırken, İstanbul’da Beşiktaş ilçesindedir.

Azerbaycan Konsolosluk Adresi

Azerbaycan konsolosluğu adresi Oran, Bakü SK. No 5 D: 3 06450 Çankaya/ ANKARA olarak, çalışma saatleri 8.30 ile 16.30 arasında hizmet vermektedir. Azeri konsolosluk yönetmeliğine göre resmi web sitesi üzerinden detayları öğrenebileceğiniz, salgın, savaş, uluslararası deport kararlarına göre hukuki düzenlemelere göre detaylı bilgiler verilecektir.

Azerbaycan resmi tatillerde ve hafta içlerinde hizmet vermemektedir. Türkiye’yle yakın ilişkileri bulunan Azerbaycan, vizesiz geçiş hakkı vererek, yeni kimlik kartı bulunan Türkiye vatandaşlarının Azerbaycan’a 3 aylığına vizesiz geçişine izin vermiştir. Azerbaycan konsolosluğu çalışma saatleri içerisinde vize, göçmenlik, iş, eğitim ve vizesiz işlemler hakkındaki sorularınızı da yönlendirerek, İstanbul ve Ankara’daki konsolosluk binasına gidebilirsiniz.

Azerbaycan Konsolosluk Vize Randevu

Azerbaycan konsolosluğu vize randevu işlemleriniz için resmi web sitesi üzerinden TC kimlik numaranızı girerek, konsolosluktan vize randevusu alabilirsiniz. Türkiye’de randevu sistemleri üzerinden hizmet verse de, 3 aylık vizesiz Azerbaycan seyahati mümkündür. Konsolosluk iletişim bilgileri ve adresleriyle birlikte gerekli olan detayları öğrenebilir, internet üzerinden size sunulan online işlem ayrıcalıklarını da kullanabilirsiniz.

Azerbaycan İstanbul ve Ankara web sitesi üzerinden randevu alabilir, işlem sürecini başlatabilirsiniz. Vizesiz işlem yapılması mümkün olan Türkiye’den aynı zamanda vizeli işlemlerle de vize almak oldukça kolaydır. Randevu sistemindeki bilgileri eksiksiz girmeniz ve süreci takip ederek, randevu günü ve saatinde konsoloslukta olmanız vize süreci için önemlidir.

Azerbaycan Konsolosluğu Duyuru

Azerbaycan konsolosluğu duyuru sistemini resmi İstanbul ve Ankara sitesi üzerinden sunmaktadır. Konsolosluk son vize işlemleri ve detayları, kültürel etkinlikler ve vize prosedürü hakkındaki, değişiklikler için Türkiye’deki vatandaşların da bilgilendirilmesini sağlamaktadır. İstanbul ve Ankara resmi Azerbaycan web sitesi üzerinden detayları öğrenerek, duyurular hakkında bilgileri güncel olarak takip edebilirsiniz.

https://istanbul.mfa.gov.az/az/content/2/bas-konsolosluk basın ve yayın danışmanlığı, yeni ve güncel haberler, düzenlemeler ve duyurularla ilgili bütün detaylar Azerbaycan konsolosluk web sitesi üzerinden verilmektedir. Güncel bilgiler ve vize hakkındaki detaylar için konsolosluk resmi web sitesine giriş yaparak, duyuru bölümünü açabilir, vize prosedürü, kültürel etkinlikler ve düzenlemeler hakkında bilgileri kısa zamanda öğrenebilirsiniz.

Azerbaycan Konsolosluğu Vize Sorgulama

Azerbaycan konsolosluk hizmetleri arasında vize işlemleri için elektronik vize uygulamalarına geçen ülke listesine yer verilmiştir. Azerbaycan konsolosluğu vize sorgulama işlemi yaparak vize hakkınızla ilgili detaylar öğrenebilirsiniz. Türkiye’de Ankara ve İstanbul üzerinden verilmekte olan e visa özellikleri, çipli kimlik sahibi olan Türkiye vatandaşlarına açılmıştır.

Azerbaycan Türkiye ilişkilerindeki birlik ve beraberlikten kaynaklı, vize müracaat formunuzu doldurduktan sonra kısa sürede vize almanız mümkündür. Seyahat planlamanızdan 3 hafta önce vize işlemlerinizi başlatmanız, vize süreci hakkında sıkıntı yaşamamanız için önemlidir. Türkiye Azerbaycan konsolosluk bilgileri ve detayları için https://ankara.mfa.gov.az/tr adresine giriş yaparak, resmi tatiller etkinlikler ve duyurularla birlikte vize sorgulama işlemleri için de gerekli olan bütün işlemleri yerine getirebilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla