Avustralya Konsolosluğu | Ankara, İstanbul, İletişim, Duyuru
 • YARIM ALTIN
  8.666,00
  % 2,14
 • AMERIKAN DOLARI
  32,5057
  % 0,28
 • € EURO
  34,5814
  % 0,22
 • £ POUND
  40,4553
  % 0,20
 • ¥ YUAN
  4,4915
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,3444
  % -0,69
 • BITCOIN/TL
  2012311,237
  % -3,50
 • BIST 100
  9.548,09
  % -1,36

Avustralya Konsolosluğu

Avustralya Konsolosluğu
728 90

Avustralya Konsolosluğu aracılığı ile vize işlem adımlarını takip edebilirsiniz. Vize için gerekli olan belgelerin derlenmesi de dahil olmak üzere tüm prosedürlere dair bilgilendirme sunulacaktır. Türkiye’de yer alan Avustralya vatandaşlarının resmi işlemleri de konsolosluklar üzerinden halledilmektedir. Avustralya konsolosluğu bir bölge konsolosluğu olarak tasarlanmıştır. Gürcistan ve Türkiye vize talep adımları tek bir merkezde halledilmektedir.

Başlıklar

Avustralya Konsolosluğu Ankara

Avustralya Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile vize alım adımında gerekli olan tüm belgelerin derlenmesi konusunda bilgilere erişebilirsiniz. Vize başvurusu yapabilmek için öncesinde randevu almanız istenmektedir. Vize başvurusu yapmadan önce hangi belgeleri derlemeniz gerektiği ve randevuya nasıl gelmenizi gerektiğine dair bilgilendirme sorunsuz şekilde sunulacaktır. Avustralya Konsolosluğu Ankara adresi Uğur Mumcu Caddesi No: 88, 7. kat, Gaziosmanpaşa şeklinde tanımlanmaktadır. Bu adrese bizzat gelmeden önce randevu aldığınızdan emin olmalısınız. Randevunuzu çağrı merkezi ya da internet sitesi aracılığı ile alabilirsiniz. Özellikle salgın sürecinde randevulu işlem adımlarının daha büyük öneme sahip olduğu da unutulmamalıdır.

300 250 4

https://turkey.embassy.gov.au/ internet sitesi aracılığı ile konsolosluğa dair son gelişmeler hakkında veriş sahibi olabilirsiniz. Hem vize almak isteyen kişiler hem de Avustralya vatandaşlarını ilgilendiren bilgilendirmeler yapılmaktadır. Sitenin farklı dil seçenekleri de mevcuttur. Bu dil seçenekleri arasından seçiminizi kendi ana dilinize göre yapabilirsiniz. Anlaşılırlığın sekteye uğramaması adına büyük çaba sarf edilmektedir. Vize başvuru adımının ret yanıtı alması durumunda kişilerin konsolosluğun belirtmiş olduğu zaman aralığında reddi itiraz başvurusunda bulunmasına karar verilmektedir. Reddi itiraz başvurusu ile beraber vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

Avustralya Konsolosluğu İstanbul

Avustralya Konsolosluğu İstanbul temsilciliğinin adresi 16. kat Süzer Plaza, Elmadağ Askerocağı Caddesi Numara 15, Şişli’dir. [email protected] mail adresi aktif olarak hizmet vermektedir. Bu mail adresine göndermiş olduğunu iletilerin açık ve anlaşılır yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Mail içeriğine olabildiğince kısa bir süre içerisinde yanıt verilecektir. Sorularınızı ileterek yanıt bulabilir ya da işlem aşamalarına dair bilgilendirme talep edebilirsiniz.

https://turkey.embassy.gov.au/ internet sitesi üzerinden de ikili ilişkileri, vize başvuru adımlarının tüm prosedürleri ve konsolosluk işlemlerine dair bilgi alabilirsiniz. Avustralya Konsolosluğu İstanbul başvuru adımlarını yerine getirirken size bildirilen tüm belgeleri eksiksiz şekilde derlemeye büyük özen göstermeniz gerekir. Bu belgelerde en ufak bir eksiklik meydana geldiği zaman başvurunuzun ret yanıtı alacağını da unutmamalısınız. Özellikle vize başvuru formunda yanlış bilgilendirme yapılması başvurunun reddedilmesi için yeterli bir neden olarak görülmektedir.

Avustralya Konsolosluğu İletişim

Avustralya Konsolosluğu ile iletişim kurmak isteyen kişiler eğer vize ret yanıtı sebebi ile başvuruda bulunmak istiyorlarsa temel prosedüre hakim olmaları gerekmektedir. Gönderilen belgelerde eksiklik olması, gönderilen belgelerin güncel olmaması, vize harcının yatırıldığını gösteren dekontun sunulmamış olması vize başvurusunun ret yanıtı alması için yeterli bir neden olacaktır. Vize başvuru adımlarında ret yanıtı alan kişilerin vize harcının iadesini talep etmesine olanak verilmeyecektir. Eğer bu sebep ile iletişim kurmak istiyorsanız başvurunuzun dikkate alınmayacağını da ayrıca bildirmek gerekir.

Avustralya Konsolosluğu reddi itiraz başvurusunun sonrasında karar açıklanacaktır. Ret yanıtı verilse dahi bu yanıtın neden verildiği ve temel aksaklığın ne olduğu ile alakalı da anında gerekçeli karar iletilecektir. +90 312 459 9500 telefon numarası üzerinden vize işlemlerine dair gerekli olan tüm bilgilendirmeleri alabilirsiniz. Avustralya Konsolosluğu iletişim kurma adımında daha öncesinde vermiş olduğumuz mail adreslerini de kullanabilirsiniz. Tüm bu numaralar ve adresler Türkiye’de yer alan Avustralyalıların bir sorun yaşamaları durumunda da kullanabilecekleri datalardır. Avustralya vatandaşlarının sorunlarının çözülmesi adına da gerekli olan tüm önlemler alınacak ve kısa sürede harekete geçilecektir.

Avustralya Konsolosluğu Adresi

Avustralya Konsolosluğu sadece İstanbul ve Ankara’da değil aynı zamanda Antalya’da da bulunmaktadır. Avustralya Konsolosluğu adresi Kolin Hotel, Kepez olarak tanımlanmaktadır. Bu adres aracılığı ile Antalya konsolosluğuna da anında erişim sağlayabilirsiniz. https://turkey.embassy.gov.au/ internet sitesi aracılığı ile sürece dair gerekli olan bilgilendirmeleri sağlayabilirsiniz. Vize başvuru adımlarının yanı sıra kişilerin salgın sürecinde hangi önlemlerin alındığı konusunda da kapsamlı bir bilgi almalıdır.

Bu önlemler çerçevesinde seyahatin planlanması çok daha verimli olacaktır. Kişilerin sorunsuz bir erişim adımını tamamlaması adına tüm önlemler alınmıştır. Ülkeye giriş adımında son 72 saatte alınmış olan PCR negatif sonucunun yanı sıra ilerleyen aylarda aşı zorunluluğunun da getirileceği düşünülmektedir. Avustralya Konsolosluğu nerede; Antalya, İstanbul ve Ankara üzerinden gerekli olan vize başvuru adımlarını yerine getirebilirsiniz.

Avustralya Konsolosluk Vize Randevu

Avustralya Konsolosluğu vize randevu adımları olmaksızın başvurularını dikkate alınmayacaktır. Geniş kalabalık grupların önlenmesinin yanı sıra, vize işlemlerinin daha seri bir biçimde tamamlanması için de fırsat oluşturmaktadır. Vize başvuru adımları için almış olduğunuz randevuda gün ve saat değişikliği yapabilirsiniz. 0090 212 373 58 25 telefon numarası aracılığı ile vize randevusu için başvuru adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Avustralya Konsolosluğu çalışma saatleri 08.30- 12.30 ilk mesai, 13.30 ve 17.00 de son mesai olmak üzere karşımıza çıkmaktadır. Bu çalışma saatleri aracılığı ile başvuru adımlarını sorunsuz şekilde yerine getirebilirsiniz. Vize başvuru adımları için randevu aldığınız zaman da bu mesai saatleri içerisinde bir zaman dilimi belirlenecektir. Avustralya vize işlemleri ile bireysel olarak uğraşmak istemeyen kişiler için özel bir alt yapı geliştirilmiştir. Vize danışmanlık firmaları size bu konuda gerekli tüm bilgilendirmeleri sunacaktır. Klasik vize başvuru harcının yanı sıra, danışmanlık firmasının komisyon tutarını da ödemeniz gerekmektedir.

Avustralya Konsolosluk Duyuru

Avustralya Konsolosluğu duyuru seçeneklerine bir göz atıldığı zaman özellikle vize başvuruları, seyahat için alınan salgın önlemleri, Türkiye’de bulunan Avustralya vatandaşlarını ilgilendiren bilgilendirmelere erişebilirsiniz. Ülkeler arasında yer alan ikili anlaşmalar ve vize muafiyet detayları gibi hususlarda da veri sahibi olabilirsiniz. Transit uçuşlardan, seyahat belgesine göre değişim gösteren vize koşullarına uzanan geniş bir sistemden anında bilgi alabilirsiniz. Avustralya vize işlemleri ile alakalı olarak inceleme yapıldığı zaman özellikle sunulan belgelerin güncelliği konusunda büyük bir inceleme yapıldığının belirtilmesi gerekir.

Sunulan tüm bilgilerin güncel ve aktif olması gerekmektedir. Belgelerde bir yanlış bilgilendirme ya da güncellik sorunu meydana geldiği zaman anında ret kararı verilecektir. Özellikle vize başvurusu sırasında pasaportun güncelliğine daha çok dikkat edilmelidir. Pasaportunuzun güncelliğinde bir sorun bulunuyorsa vize başvurusunun öncesinde il ve ilçe merkezlerinde bulunan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüğü üzerinden başvurunuzun tamamlanması sağlanacaktır. Pasaportunuzun türüne göre yenileme yapmanız gereken süre değişim göstermektedir. Örneğin yeşil pasaport 5 senede bir yenilenmektedir.

Avustralya Konsolosluğu Vize Sorgulama

Avustralya Konsolosluğu vize sorgulama adımlarına da ayrıca dikkat etmeniz gerekmektedir. Vize sorgulama sürecinde size verilen referans numarasını kullanmanız gerekir. Bu şekilde ön değerlendirme adımının geçerli olan sonuçlarına anında erişim sağlayabilirsiniz. Vize sorgulama işlemleri ile alakalı olarak online bir yapının geliştirilmiş olması da memnun etmektedir. Tüm koşullara uyum sağlayarak gerekli olan prosedürler yerine getirilmiş ise ret yanıtı alma gibi bir olasılığın söz konusu olmadığının da ayrıca bildirilmesi gerekir. Vize başvuru adımlarını yerine getirirken konusunda uzman olan profesyonel vize danışmanlık firmalarından bu alanda yardım alabilirsiniz.

728 90
Araç çubuğuna atla