Akbank ATM Kartsız Para Çekme | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  8.138,00
  % 0,06
 • AMERIKAN DOLARI
  32,1902
  % 0,09
 • € EURO
  34,9803
  % -0,02
 • £ POUND
  40,9934
  % 0,10
 • ¥ YUAN
  4,4494
  % 0,01
 • РУБ RUBLE
  0,3561
  % -0,17
 • BITCOIN/TL
  2260770,271
  % -1,16
 • BIST 100
  10.895,25
  % 1,45

Akbank ATM Kartsız Para Çekme

Akbank ATM Kartsız Para Çekme
728 90

Çağın getirdiği gelişimler ile birlikte teknoloji oldukça ilerledi. Bu ilerlemeler ile birlikte zaman daha da kıymetli bir hale geldi. Yaptığımız işlemleri kısa sürede halletmek ise bu değerli vakti daha işlevsel kullanmamıza imkan sağlıyor. Özellikle Akbank ATM Kartsız Para Çekme işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilmemiz sayesinde kısa zamanda daha çok iş halledilebilir hale geliyor.

Geçmiş zamanlarda, henüz Atm gibi kolay işlem yapılabilen araçlardan önce, şube bazlı işlem yapılması gerekmekteydi. Bu bağlı olarak da banka işlemlerinde uzun zaman kayıpları yaşanıyordu.

Gelişen teknoloji ile birlikte, artık işlemlerimi çok hızlı bir şekilde halletmemiz mümkün hale geldi. Öyle ki mobil bankacılık ve Atm bize hızlı işlemler ile zaman kazandırıyor. Bu sayede gün içerisinde pek çok işlemi tek seferde halletmemiz mümkün oluyor.

300 250 4

Başlıklar

Kartsız İşlem Nasıl Yapılır?

Karta gerek kalmadan Akbank Atm Kartsız Para Çekme kolaylığı ile birlikte işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Para çekme dışında pek çok kolaylık sağlayan Akbank Atm’leri bizlere pek çok imkanı bir arada sunuyor.

Dışarıda, cüzdanınızı kaybettiğinizde ya da kartınızı evde unuttuğunuzda en yakın Akbank Atm’sinden ihtiyacınız olan parayı kolayca, çekebilirsiniz. Para çekmenin ise iki adet yolu bulunmaktadır.

Son zamanlarda çok yaygın olarak kullanılan yöntemlerden biri Kare kod kullanarak para çekmektir. Bu yöntemde kart kullanma ihtiyacınız ortadan kalkacaktır. Eğer mobil bankacılık kullanmıyorsanız, TC kimlik numaranız ile birlikte kolayca işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

QR Kod ile Kolayca Kart Kullanmadan Para Çekin!

QR kod kullanarak en az temas ile Atm üzerinden para çekmek bizlere büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle pandemi süreci içerisinde teması azaltmak oldukça önemli bir hal almışken, parasal işlemleri QR kod kolaylığı ile minimum temas maksimum hızla halledebilirsiniz.

Haftanın yedi gün yirmi dört saati, QR kod ile geniş işlem yelpazesinden yararlanabilirsiniz. Hem kolay hem de az temaslı işlem kabiliyeti ile zamandan kazanırken, temas oranını azaltarak sağlığınızı da korumayı unutmayın. QR Kod ile Akbank Atm Kartsız Para Çekme işlemi gerçekleştirmek isteyenlerin izleyeceği adımları basitçe şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Telefonunuza Akbank mobil uygulamasını indirin. Uygulama hali hazırda telefonunuzda mevcutsa uygulamaya giriş yapın.
 • Uygulama açıldığında, ana ekranda göreceğiniz “Para çek/ yatır “seçeneğine tıklayınız.
 • Para çekme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz hesabı seçiniz ve en önemlisi çekmek istediğiniz tutarı giriniz.
 • Çıkan ekranda, Akbank şifreniz istenecektir. Şifrenizi tuşlayınız.
 • Bu adımları gerçekleştirdikten hemen sonra ekranınızda telefon kameranız açılacaktır.
 • Atm ekranında bulunan kare kodu kameranıza okutun. Paranızı kolayca çekin!

Referans Numarası ile Kartsız Para Çekme

QR kod ile benzer bir yönteme sahip olan referans numarası ile para çekmek de yine az temas ve maksimum zaman kazancı ile para çekebileceğiniz yollardan bir tanesidir. QR kod ile muhteşem bir benzerlik gösterir. Tek fark referans numarasında kameranızı kullanmanıza gerek kalmaz. Uygulamada kamera açılmadan ekranınıza referans numaranız gelmektedir.

Akbank Direkt uygulaması ile pek çok işlemde kolaylık sağlayabileceğiniz gibi, para çekmede de oldukça hızlı bir yöntemi izlemek mümkündür. Referans numarası ile Akbank Atm Kartsız Para Çekme işlemi adımları şu şekilde gerçekleştirilir;

 • Akbank Direkt uygulamasını telefonunuza indirin. Eğer uygulama zaten telefonunuzda bulunuyorsa uygulamayı açın.
 • Menüden Para Çekme seçeneğine tıklayın.
 • Buradan Referans numarasıyla para çekmek için seçeneklerde çıkan referans numarası ile para çekme seçeneğine basınız.
 • Atm seçeneklerinden kartsız işlemleri seçiniz.
 • Buradan referans numarası ile para çekme fonksiyonuna basınız.
 • Atm ekranında çıkan yere telefonunuzdaki referans numarasını giriniz.
 • Çekilecek miktar seçilir.
 • Atm istediğiniz miktarı size verdikten sonra makbuzunuzu da teslim etmektedir.

TC Kimlik Numarası İle Kartsız İşlemler

Atm üzerinden kartsız olarak pek çok işlem yapmamızı mümkün kılan Akbank Atm Kartsız Para Çekme işleminin yanı sıra, kartsız para yatırma, kredi kartı borç ödemesi ya da kredi başvurusu gibi normal şartlarda şubede yaptıracağımız işlemleri Atm kolaylığı ile birleştiriyor.

Teknolojinin gelişmesi ve nüfus kağıtlarının artık minimal hale getirilerek pek çok yerde yalnızca TC kimlik numarası ile işlem yapılabiliyor oluşu, tıpkı gelişmiş banka teknolojileri gibi zamandan tasarruf sağlıyor. Bu anlamda Atm’ler ile kolay ve güvenilir işlemleri TC kimlik numarası ile gerçekleştirmek de mümkün hale geliyor.

İster mobil, ister Atm olsun Akbank ile kolayca işlemlerinizi vakit kaybı yaşamadan gerçekleştirin. Atm üzerinden kartsız işlemleri seçerek yalnızca TC kimlik numaranızı kullanarak pek çok işlemi bir çırpıda gerçekleştirin.

Akbank Ayrıcalığını Yaşayın

Diğer bankalara oranla günlük para çekme limiti ile olsun, sağladığı hem mobil hem de Atm ayrıcalıkları olsun aradığınız kolaylığa Akbank ile ulaşabilirsiniz.

Kredi başvurusunda kolaylık arayanlara, para çekerken kart taşımak istemeyenlere, şans oyunlarına önem verenlere sağladığı ayrıcalıklarla Akbank, bankacılıkta aradığınız çözümler ile geliyor.

Akbank, günlük 4000 TL ile sınırlandırılmış para çekme limiti ve sağladığı hizmet ile birlikte, özellikle ticaret ile uğraşanlar için nakit alışverişte kolaylık sağlıyor. Dilerseniz müşteri hizmetlerini arayarak para çekme limitinizde oynama yapabilirsiniz.

Bunun yanı sıra şans oyunu ödemelerini de yapmakta kolaylık sağlıyor. Üstelik karta gerek duymadan kartsız işlemler sayesinde kolayca ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için de ;

 • Atm ana menüsünden giriş tuşuna basınız.
 • Kartsız işlemler menüsünü seçiniz.
 • Ödemelere tıklayınız.
 • Açılan sayfada Şans Oyunu Ödemeleri seçeneğini göreceksiniz. Seçeneğe tıklayınız.
 • Ödeme yapacağınız kurumun ismini girmeniz gerekmektedir. Kurum adını tuşladıktan sonra ileri diyerek bir sonraki ekrana ulaşacaksınız.
 • Çıkan ekranda TC kimlik numaranız talep edilecektir. Bu anlamda Tc kimlik numaranızı giriniz.
 • Sonraki ekranda telefon numaranızı tuşlayınız.
 • Ödeme yapacağınız kurumun üye numarasını, belirtilen alana tuşlayınız.
 • Tüm bu adımları tamamladıktan sonra açılan bölmeye paranızı yerleştirin ve karşınıza çıkan bilgileri teyit ederek onaylayın. İşleminiz sona ermiş olup, başarıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank ile günün haftanın her günü ve günün her saati, bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda devlet ödemeleriniz, özellikle eğitim bazlı ödemelerinizi de kolayca halledebileceğiniz Atm’ler ile ödemelerinizin zamanını kaçırma derdiniz ortadan kalksın. Hızlı ve basit işlemler ile zamandan tasarruf sağlayın.

Kredi kartı borcunuzu da Atm ile karta ihtiyaç duymadan ödeme sağlayabilirsiniz. Yine Atm üzerinden giriş tuşuna basarak kartsız işlemler menüsüne ulaşılmalıdır. Daha sonra kredi kartı ödemeleri fonksiyonunu seçiniz. Daha sonrasında istenen iki adet bilgi vardır. TC kimlik numaranızı ve kart numarasını giriniz. Ödemeyi kolayca gerçekleştiriniz.

Kartsız İşlem Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Atm’den kartsız işlem gerçekleştirirken dikkat edilmesi gereken noktalardan biri, yatırılan nakit paranın niteliğidir. Gelişen ekonomi sonucu yatırabileceğiniz minimum tutar 20 TL olmalıdır.

Bunun yanı sıra yatırılan paranın nem almış olmaması, kırışma ya da bozulmaya maruz kalmaması, katlanmış olmaması gibi fiziksel hasarlara maruz kalmaması oldukça önemlidir. Atm’ye bu tipte paraları yatırmaya çalıştığınızda, Atm parayı kabul etmez.

Bu durumların dışında, telefonumuzun yanımızda olması gerek referans koduna erişim, gerek QR koduna erişim gerekse hattımıza yollanan onay mesajları için mecburiyet arz etmektedir. Bu anlamda önceden Akbank Direkt uygulamasını da indirmiş olmanız size zaman kazandıracaktır.

728 90
Araç çubuğuna atla