24 Saat Canlı Kripto Paralar | Kapalı Çarşı - Dolar, Euro, Altın ve Tüm Döviz Kurları - Ekonomi Haberleri
 • YARIM ALTIN
  6.927,00
  % 1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  31,0708
  % 0,17
 • € EURO
  33,6790
  % -0,05
 • £ POUND
  39,4560
  % 0,03
 • ¥ YUAN
  4,3173
  % 0,23
 • РУБ RUBLE
  0,3337
  % 0,14
 • BITCOIN/TL
  1575725,359
  % -0,70
 • BIST 100
  9.374,20
  % 0,29

24 Saat Canlı Kripto Paralar

24 Saat Canlı Kripto Paralar
728 90

Kripto paralar piyasaya ilk çıktığı günden bu yana tüm dünyayı sallayan ve geleceğin ödeme şekli olarak adlandırılan sanal paralardır. Peki 24 saat canlı kripto paralar takibinin önemi ve güvenilir yolu nedir? İşte kripto para takibiyle ilgili tüm detaylar…

Kripto Para Piyasası Nedir?

Kripto para, kriptoloji sistemi sayesinde gerçekleşen tüm işlemlerin kaydedildiği bir tür sanal paradır. Bu paraların alım ve satım işlemlerinin gerçekleştiği piyasaya ise kripto para borsası adı verilir. Kripto paralar ilk olarak 2009 yılında Bitcoin’in piyasaya çıkmasıyla hayatımıza girmiş, ardından ise tüm dünya çapında popüler olmuştur. Bitcoin, hem dünyadaki ilk kripto paradır, hem de hala en popüler para birimidir.

300 250 4

Kripto paraları diğer geleneksel para birimlerinden ayıran birçok özellik vardır. Bu para birimleriyle ciddi oranlarda kazanç elde etmek mümkündür. Ancak bu borsa da içerisinde birtakım riskler barındırır. Bu nedenle 24 saat canlı kripto paralar izlenmeli ve doğru zamanda etkili hamleler yapılmalıdır.

Kripto Paranın Diğer Borsalardan Farkı

Kripto paraların geleneksel para birimlerinden tamamen farklı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü kripto paralar bambaşka bir sistem ile çalışan ve fiziki görünümü bulunmayan teknolojik sistemlerdir. Bu sistemler kriptoloji adı verilen bir sisteme sahiptir. Kripto paraların birçoğu Blockchain adı verilen dijital alt yapı sayesinde yönetilir. Dijital paralarda yapılan işlemler herhangi bir otorite tarafından kontrol edilmez ve tüm alım satım işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleşir.

Ayrıca bu sistemler dünyada yalnızca birkaç on senedir var olmasına rağmen geleceğin para birimleri olarak görülüyor. Kripto para borsalarının diğer borsalardan farkı da bu noktada belirginleşiyor. Kripto paralar hem oldukça yeni hem de çok popüler. Üstelik bu popülerliğin çok uzun yıllar süreceği, hatta geleneksel para birimlerini kullananların sayısının git gide azalarak yok olacağı öngörüler arasında. Benim fikrime göre de atılan her adımla beraber kripto paralar daha da yaygınlaşacak ve dünya çapındaki kullanılırlığı artacak. Bu nedenle yükselişte olan kripto paralar veya yeni çıkan kripto paralar üzerinden alım satım yaparak para kazanmanızı öneriyorum.

24 Saat Canlı Kripto Para Takip Etmenin Önemi

Dijital paralara dünya çapında gösterilen ilgi, para birimlerinin değerlerinde ciddi değişikliklere sebep olabiliyor. Yani piyasa birkaç alınan karar ile hemen çalkalanabiliyor. Üstelik kripto paralara hem şirketlerin hem de hükümetlerin özel yatırımları yapılabiliyor. Her alınan yeni karar ve her çıkan yeni altcoin ile piyasa hareketleniyor. Bu hareketler yatırımcıları olumlu etkileyebileceği gibi, olumsuz durumlara da açıktır. Bu nedenle 24 saat canlı kripto paralar takip edilmeli ve gelişmeler kaçırılmamalıdır.

Küresel bir piyasa olan kripto para borsasında piyasaya yeni çıkan para birimlerinden yapılan hükümet ve şirket yatırımlarına kadar tüm detayların incelenmesi son derece önemlidir. Ayrıca kripto paralarda Ripple (XRP) örneğinde olduğu gibi bazı dava veya borsa sitesi kapatmaları da gerçekleşebiliyor. Bu nedenle kripto para yorum ve haberlerini okumak ve uzman görüşleri not etmek de yatırımcılara artı değer katacaktır.

Kripto Paralar 24 Saat Canlı Nasıl Takip Edilir?

Kripto paraların saatlik, günlük, haftalık ve aylık takibi mümkündür. Bunun için ilk etapta güvenilir bir borsa takip sitesi bulmanız ve bu siteye bağlanmanız gerekir. Kripto para takip sitelerinde genellikle ana ekranda en çok işlem gören popüler kripto paralar yer alır. Kripto para listesine tıkladığınızda ise onlarca kripto paranın canlı değerlerini görebilirsiniz. Bu değerler genellikle birkaç dakika öncesine aittir ve yan taraflarında saatleri yazılıdır. Takip ettiğiniz kripto para biriminin saatlik, günlük, haftalık ve aylık değerlerini görmek için ise bu zaman dilimlerine ait butonlara tıklamanız yeterlidir.

Bir kripto para biriminin saatlik dilimini görmek günlük alım satımlar için değerlidir. Haftalık ve yıllık verilerine bakmak ise yatırım kararlarınızla ilgili fikir sahibi olmanıza ve uzun vadeli analiz yapmanıza olanak sağlar.

Kripto Para Satın Almak Güvenilir Mi?

Kripto paralar, hiçbir hükümete veya merkeze bağlı olmayan dijital sistemlerdir. Bu sistemlerde kimlik ve bilgi hırsızlığının önüne geçecek dijital güvenlik önlemleri vardır. Üstelik kripto paralarla yapılan işlemler herhangi bir otorite tarafından kontrol edilmez veya müdahale edilmez. Bu tür işlemlerde limit yoktur ve tüm sistem şeffaf bir şekilde çalışır. Ancak dijitalleşmenin git gide arttığı bugünlerde yüzde yüz güvenilir bir sistem bulmak elbette zor. Yine de kripto paraların oldukça güvenilir alt yapılara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bu sistemlerde dijital sahtekarlıkların yapılabilme oranı oldukça düşüktür.

Fakat bu noktada kripto paraların alım ve satımlarının yapıldığı sitelerin güvenilirliği ön plana çıkar. Eğer yatırımcılar güvenilir kripto para siteleri aracılığıyla yatırım yaparlarsa herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmayacaktır. Güvenilir siteler, kredi kartı ve kullanıcı bilgilerini koruyan güçlü güvenlik önlemlerine sahip web sayfalarıdır. Üstelik bu sitelerde 24 saat canlı kripto paralar listesi de yer alır. Bu liste aracılığıyla sürekli takip yapmanız ve kritik hamleler için doğru zamanı tayin etmeniz kolay olacaktır.

728 90
Araç çubuğuna atla